Anzer Sofrası

İstanbul Boğazının Karadeniz ucunda bir Karadeniz Mutfağı

Anzer Sofrası 40 Yıldır Değişmeyen Karadeniz Lezzetleri

Anzer Sofrası

Karadeniz Mutfağının İstanbul’daki temsilcisi Anzer Sofrası, İstanbul’un  Karadeniz kıyısında, Sarıyer’de lezzet durağı olmaya devam ediyor. Memleket hasreti gidermek isteyen Karadenizlilerin uğrak noktası olan Anzer Sofrası hizmet sektörüne yıllarını vermiş Sait Yılmaz ve ailesinin yönetiminde, Rize’nin sıcak atmosferini aratmıyor.

Sait Yılmaz 25 yaşında geldiği İstanbul’ da sektöre komi olarak başladı. Zaman içerisinde garsonluk ve şeflik yaptı. Sonra bir vesile ile Silahlı Kuvvetlerde protokol müdürü olarak mesleğinde zirveye ulaştı.TSK’dan erken emekli olmanın dezavantajını iyi bilen Yılmaz bu durumu avantaja çevirmeyi düşünürken, tamda bu zamanda Anzer Sofrasının başarılı işletmecisi ve yine bir Karadenizli olan Temel Fıstık beyden bayrağı devralarak bu hedefine ulaştı. Şimdilerde bu keyifli mekanın işletmesini yapıyor.

Sait Yılmaz

Anzer Sofrası Ailesi

Anzer Sofrası

yenibuyuk4

1975 – 2015 Karadeniz Lezzetleriyle 40 Yıl

Karadeniz Mutfağının Sarıyer’deki Temsilcisi

Anzer Sofrası, menüsü Karadeniz’in eşsiz lezzetlerinden oluşan, malzemeleri Karadeniz’den doğal olarak temin eden, Karadeniz mutfağı sunan mekanlardan birisi. Samimi personelini sadece yaptıkları yemeklerle değil, aynı zamanda dillere destan misafirperverlikleri ile de övgüyü hak ediyor. Bu sıcak, samimi yerel lokantada Karadeniz Yemeklerini tadarken aynı zamanda mis gibi boğaz havasını da içinize çekiyorsunuz.

 

Sait Yılmaz

Anzer Sofrası